W naszej stacji wykonają Państwo okresowy przegląd układu klimatyzacji. Ilość czynnika chłodniczego w układzie maleje wraz z wiekiem pojazdu (rocznie ok. 10-15%), na skutek tego spada wydajność klimatyzacji. Niedobór czynnika chłodniczego jest groźny również dla kompresora.

Mimo pozornej sprawności klimatyzacji, wymagane są okresowe jej przeglądy. Bakterie i roztocza obecne w klimatyzacji powodują nie tylko nieprzyjemny zapach, lecz przede wszystkim zagrożenie dla układu oddechowego człowieka, gł. u alergików i dzieci. Z tego powodu, co najmniej raz w roku należy pamiętać o odgrzybieniu i dezynfekcji układu wentylacji.

Serwis nasz posiada nowy automat, dzięki któremu jesteśmy w stanie zmierzyć temperaturę schładzanego powietrza, nabić lub uzupełnić czynnik chłodniczy, wprowadzić świeży olej oraz sprawdzić szczelność układu. W ramach okresowych przeglądów proponujemy również wymianę filtra pyłkowego.

Jeżeli w Państwa samochodzie:

  • w czasie deszczu szyby są zaparowane,
  • po włączeniu klimatyzacji czuć nieprzyjemny zapach,
  • w upalne dni powietrze wylatujące z kratek nie jest wystarczająco zimne, to są to pierwsze objawy występujących problemów w układzie klimatyzacji.